Sporti

Zyrtare: Atletico forcon sulmin me një lojtar të ri

07/11/2019 19:15
nga:Ideal

Skuadra e Atletico Madridit nuk po ndalet me transferime, pasi zyrtarizoi transferin e Felix, tani klubi spanjollë ka firmosur me sulmuesin, Ivan Saponjic.

21-vjeçari Ivan Saponjić, tashmë dhe zyrtarisht është futbollistë i Atleticos, lojtari u transferua nga skuadra e Benficas për tek klubi spanjoll, përcjellë GazetaBlic.

Kështu sulmuesi futet në listën e gjashtë futbollistëve të transferua nga Diego Simeone, duke filluar me Joao Felix, Marcos Llorente, Héctor Herrera, Felipe, dhe Lodi.

/GazetaBlic/