Sporti

ZYRTARE: Ancelotti largohet nga Napoli

12/10/2019 23:46
nga:M K

Ashtu siç pritej, ashtu edhe ndodhi.

Carlo Ancelotti nuk është më trajner i Napolit, shkruan GazetaBlic.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh faqja zyrtare e UEFA-së në rrjetin social “Twitter”. Ish-trajneri i Milanit, Real Madridit, PSG-së dhe Chelseat i kishte ditët e numëruara në “San Paolo”, pas rezultateve katastrofale të ekipit në Serie A, duke e pozicionuar nënkampionin aktual italian në pozitën e shtatë dhe larg garës për titull.

Mediat italiane para ndeshjes me Genkun e kishin paralajmëruar në një formë shkarkimin e tij, pavarësisht rezultatit ndaj ekipit belg, ku Napoli triumfoi 4-0.

/GazetaBlic/

12/28/2019 09:42

Ancelotti pyet Evertonin nëse mund ta sjellë në “Goodison Park” yllin e Napolit