Sporti

Zidane vjen me një deklaratë ‘bombë’ për sulmin e Real Madridit

01/13/2018 21:50
nga:Lorik J

Skuadra e Real Madridit ka humbur në takimin e sotëm ndaj Villarreal.

Ekipi madrilen u ndëshkua nga mysfirët në minutën e 86’të të takimit, për të humbur me rezultatin minimal 0-1.

Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për shtyp pas humbjes së sotme ndaj Villarealit në të cilët ka thënë se kjo humbje nuk ka shpjegim.

”Nuk besoj që jemi të parashikueshëm në sulm. Kemi pasur raste në qendër dhe të tjera. Kemi pasur goditje në gol dhe raste tjera për të shënuar. Në futboll ka dy skuadra që kanë të bëjnë me shënimin e një goli para kundërshtarit. Ne përpiqemi ti përgatisim ndeshje, por për lojtarët është e vështirë nganjëherë pasi nëse topi nuk hyn në rrjetë ateherë nuk mendoj se është cështje e parashikueshmërisë. U përpoqëm ti lëndomin kundërshtarit para se ata të na bënin këtë neve.”

12/12/2018 23:16

Shpërthejnë tifozët e Real Madridit, shikoni si e kanë quajtur skuadrën e tyre të zemrës