Sporti

Zidane reagon pas humbjes nga PSG-ja

09/18/2019 23:50
nga:M K

PSG-ja ka demoluar tërësisht Real Madridin, në ndeshjen kryesore të mbrëmjes së sotme.

Di Maria realizoi dy herë ndaj ish-skuadrës, kurse Bernat shënoi në çastet e fundit për rezultatin përfundimtar, 3-0, shkruan GazetaBlic.

Madje, “galaktikët” nuk e kanë regjistruar as edhe një goditje drejt portës, gjë që nuk kishte ndodhur tash e një kohë të gjatë.

Pas ndeshjes, Zidane pranoi se nuk e kishin intensitetin e duhur për të triumfuar, me ç’rast edhe u mposhtën në duelin e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve:

“I shënuam dy gola që na u anuluan. Por kjo është pak. Ne nuk e kryem detyrën. Na mungoi shumë intensiteti. Kemi humbu shumë duele dhe kjo t’i komplikon gjërat”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/

03/27/2020 18:09

Materazzi: Nuk e prisja kurrë atë goditje nga Zidane! S’jemi takuar më, ndryshe do të kërrciste grushti