Sporti

Zidane paralajmëron Realin, transferojeni Pogban ose do të ketë probleme

06/26/2019 17:53
nga:M K

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është duke i thënë Florentino Perez-it ta transferojë në ekip Paul Pogban sa më shpejt të jetë e mundshme.

Bisedimet mes Realit dhe United janë ardhur drejt fundit ku “Djajtë e Kuq”, i kanë treguar çmimin për francezin.

“Nëse Pogba nuk vjen do të këtë probleme, për Zidanen ai është lojtari më i rëndësishëm pas Hazardit i cili u transferua para disa jave”, thotë Inda.

“Nuk mundemi ta blejmë Pogban me të njëjtin çmim si Kylian Mbappe, kjo është çmenduri”, ka thwnw Inda.

Reali i ka thënë United se dëshiron ta blejë lojtarin për 125 milionë euro, mirëpo “Djajtë e Kuq”, kanë kërkuar 165-170 milionë euro.

04/25/2020 12:16

Pogba në Inter?