Sporti

“Zidane duhet ta bëjë Reali të ‘uritur’ sërish”

04/21/2019 14:33
nga:Ideal

Kampionët evropianë kanë pësuar një fushatë shkatërruese në La Liga, dhe një zhgënjim të madh në Liga e Kampionëve.

Zinedine Zidane duhet të gjejë një mënyrë për t’i bërë më të ‘uritur’ lojtarët e Real Madridit, thotë Clarence Seedorf, përcjell GazetaBlic.

Legjenda e klubit e kishte çuar Madridin në tre trofe të Ligës së Kampionëve, si dhe fituan La Liga në në sezoni 2016-17 para se të jepte dorëheqje nga stoli i mbretërve.

“Është shumë e kuptueshme që klubi zgjodhi atë rrugë [për të emëruar Zidane],” tha Seedorf, i cili fitoi LaLiga dhe Ligën e Kampionëve me Madridin.

“Është një sfidë e re, është një ditë e re. Ka harmoni të mirë me të dhe lojtarët me siguri.

“E mori Realin përsëri në një sezon të vështirë kështu që ai dhe skuadra mund t’ia dalin”, përfundoi Seedorf.

/GazetaBlic/

06/28/2020 23:54

Real Madridi minimalisht, por rikthehet në krye