Sporti

Zidane befason me formacionin në ‘El Clasico’ kundër Barcelonës (FOTO)

08/13/2017 15:51
nga:Gazeta Blic

Zidane do të përsërisë skemën 4-4-2 të përdorur në Shkup dhe në fund të finales së Ligës së Kampionëve.

Përparësia numerike në mesfushë me dy sulmues para është e preferuar për Zidane.

Ai nuk do të fillojë me Ronaldon, edhe pse prania e tij në lojë në një moment është e sigurtë. Pa Modric për shkak të pezullimit, pyetja është se cili madrilen do të mbulojë presionin e Barcelonës.

Megjithëse Mateo Kovaçiç është gjithnjë e më i sigurtë, Toni Kroos duket se është i zgjedhuri kryesor për përballjen memefushën katalanase.

Kontributi i Isco ose Asensio gjithashtu duhet të jetë jetik. Ndërkohë qëdo të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe për The Hernandez i cili do të lërë në stoli Marcelon.

06/18/2018 13:56

​Hazard: Nëse Real Madridi më do mua, e di se çfarë duhet të bëjë