Showtime

Zhvillime të reja në rastin e Loredana Zefit me çiftin zviceran!

07/11/2019 09:47
nga:L I

Avokati i ri i Loredana Zefit nuk beson se reperja po ndiqet penalisht. Ai kërkon kompensim!

E veshur e tëra në të bardhë, dhe me syze të zeza, Loredana Zefi u shfaq në konferencë shtypi në Prishtinë në muajin maj. Zyra e prokurorit publik në Luzern kishte filluar më parë një hetim për mashtrime të dyshuara, bazuar në një shumë 350 mijë frangash, sipas padisë së një çifti zviceran, përcjellë GazetaBlic.

Në atë kohë Loredana shoqërohej nga avokati i Luzernit, Artan Sadiku, dhe avokati kosovar Tomë Gashi, ndërsa të dy e përfaqësonin reperen, por jo më!

Tani avokat i ri i Loredana Zefit është Thomas Fingerhuth.

“Unë mendoj se Loredana donte një avokat që nuk vjen nga i njëjti kanton dhe që ka distancë më shumë nga prokurori”, shpjegon ai, duke përshkruar bashkëpunimin me reperen si të mirë, shkruan 20min.ch, përcjellë GazetaBlic.

Fingerhuth beson se padia kundër Loredanës do të ndalet.

“Unë do të bëjë gjithçka që mund të parandaloj Loredanën nga ndjekja penale dhe pres që të gjejë zgjidhje të tjera. Një procedurë penale gjithmonë do të thotë një barrë e madhe psikologjike”, tha ai.

Për momentin Loredana po përpiqet të shkëpusë veten nga kjo gjë, me muzikë. Ish avokati i Loredana Sadikut kishte ofruar tashmë të dëmtuares, Petra Z. 350 mijë franga muaj më parë, por 52 vjeçarja kishte refuzuar me arsyetimin se Loredana i detyrohej dy fishin e asaj shume.

Përfaqësuesi ligjor i të dëmtuares Petra Z, është i bindur se do të ketë një rast penal për të.

“Loredana ka vepruar me qëllim të keq dhe ka ndërtuar një gënjeshtra jo të lehta”, thotë ai.

Avokati thekson se klientja e tij ishte mashtruar jo vetëm me 350 mijë franga, por me një shumë më tepër se kaq.i ishte gati t’i dorëzonte provat e duhura prokurorit. Ka dëshmi se kanë kaluar 20 minuta që kur rapper Petra Z. dhe burri i saj kanë tërhequr 700,000 franga.

Sipas Prokurorisë Publike të Luzernit, hetimi mund të zgjasë disa muaj, dhe në një hap tjetër, pala e dëmtuar do të merret në pyetje./GazetaBlic