Lajme

Zhbllokohen fondet e MCC për Kosovë, vjen reagimi i Grenell

06/06/2020 23:43
nga:Gazeta Blic

Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit të Qeverisë së SHBA-së (MCC), ka bërë të ditur se ka rinisur zbatimin e programeve të zhvillimit ekonomik në Kosovë, kjo pas heqjes së masës së reciprocitetit ndaj Serbisë.

Pas këtij vendimi ka reaguar, i dërguar i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Ai në rrjetin socia Twitter ka shpërndarë postimet e presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Avdullah Hoti, të cilët e mirëpritën vendimin e MCC-së.

Alarmon Donika Kadaj- Bujupi: Avdullah Hoti u dorëzua përballë Thaçit e Vuçiqit, Kosova do të dalë e gjymtuar nga dialogu

09/23/2020 08:58

Grenell: Natë e mahnitshme, serbët dhe amerikanët këndojnë së bashku