Lajme

Zeka thotë se PDK do t’i ketë 20-21 deputetë!

06/15/2017 18:22
nga:Gazeta Blic

Milaim Zeka, kandidati për deputetë nga radhët e NISMA-s, ka thënë se në këto zgjedhje rritje të elektoratit kanë vetëm NISMA, Vetëvendosja dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

“LDK me gjithë kampin edhe PDK po ashtu janë humbës. PDK maksimum do të ketë 20 – 21 deputetë”.

“Kurse rënia e LDK-së bashkë me AKR është një debakël i jashtëzakonshëm. Elektorati i dënoi ashpër LDK dhe PDK që vazhdimisht janë tallur me elektoratin dhe për të gjitha të zezat fajtor janë këto dy subjekte”.

“Limaj nuk ka thënë që PAN është fitues, por që NISMA ka rritje të elektoratit. Limaj nuk ka qenë në festën e PAN dhe këtë nuk e ka konsideruar si fitore”./Klan Kosova

06/23/2018 11:52

ATK pretendon se Milaim Zeka, me dy kompani, u iku tatimeve rreth 80 mijë €