Sporti

Zbulohet formacioni i Italisë për ndeshjen me Shqipërinë

03/20/2017 19:27
nga:Gazeta Blic

Italia pritet të luaj me ekipin më të mirë ndaj Shqipërisë.

Italia ndeshjen e radhës në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’ do ta zhvillojë kundër Kombëtares shqiptare në Palermo.

Për këtë ndeshje trajneri Giampiero Ventura do të luaj me formacionin 4-2-4 dhe me lojtarët më të mirë që ka.

Sipas Sky Sports, ky do të jetë formacioni i Italisë: Buffon, Zapacosta, Barzagli, Bonucci, De Siglio, De Rossi, Verratti, Insigne, Candreva, Belotti dhe Imobile.

06/11/2018 22:28

Tifozët duan që të kthehet te Shqipëria, De Biazi: Prisni deri sa të mbarojë Botërori