Sporti

Zbulohet e ardhmja e Navas, shikoni se çfarë thotë për skuadrën e Realit

01/11/2019 11:01
nga:Ideal

Numri 1′ i portës së Real Madridit ka thënë se po e shqyrton mundësinë e largimit nga klubi nëse edhe më tej nuk bënë pjesë në formacionin bazë.

Tekniku Solari po e lë jashtë ‘gardianin’ e portës duke e inkuadrua kështu Thibaut Courtois, shkruan GazetaBlic.

“Ditën që e vërej se nuk do të jem zgjedhja e parë do të jetë dita kur do të largohem”, ka thënë Navas.

“Është dikush që i merr vendimet dhe ne duhet të stërvitemi shumë dhe të paraqitemi mirë kur kemi mundësinë që të luajmë”.

“Unë jam në dispozicion të trajneri 100 për qind”.

Aktualisht portieri belg është i lënduar, dhe Navas po shpreson që ta merre përsëri rolin e startuesit.


/GazetaBlic/