Lajme

Zbulohen shtatoret e heronjve të Podujevës (VIDEO)

01/31/2018 14:23
nga:M H

Në “Sheshin e Dëshmorëve” në Podujevë janë zbuluar shtatoret e heronjve Edmond Hoxha, Hakif Zejnullahu, Zahir Pajaziti dhe Ilir Konushevci.

Përurimi i tyre u bë në 21 vjetorin e rënies së Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin zyrtarë të lartë shtetërorë e komunal të cilët e çmuan lartë veprën e këtyre dëshmorëve.

Ngjarja është mbajtur nën patronazhin e kryekuvendarit, Kadri Veseli, njofton Klan Kosova.

 

09/15/2018 13:50

I sëmuri psiqik i dëmton mbi 80 varreza në fshatin Llapashticë të Podujevës