Sporti

Zbulohen datat e El Clasicos dhe fillimit të La Ligës

07/13/2017 21:43
nga:Gazeta Blic

Kampioni spanjoll, Real Madrid, dhe fituesi i Kupës së Mbretit, Barcelona, do të ndeshen për Superkupën e Spanjës më 13 dhe 16 gusht.

Ndeshja e parë luhet në Camp Nou ndërkaq takimi kthyes zhvillohet më 16 gusht në Santiago Bernabeu.

Për më tepër, është publikuar edhe data e fillimit të La Ligës, që do të fillojë në javën e tretë të gushtit dhe do të mbarojë më 20 maj të vitit 2018.

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier