Sporti

Zapata: Në ndeshjen e sotme ndaj Parmas dështuam si grup

04/20/2019 16:51
nga:Ideal

Mbrojtësi i Milanit, Cristian Zapata ka thënë se Milan dështoi grup në barazimin 1-1 me Parman.

Ky barazim i Milanit i konvenon skuadrës së Romës për të vazhduar për në vendin e katër, edhe pse kanë ndeshjen të vështira me Interin e Milanin, shkruan GazetaBlic.

Pas ndeshjes, Zapata po fliste për Milan TV dhe ai dha një përgjigje me plot kritika pas barazimit.

“Sot performanca jonë si grup dështoi, pa ligësi. Një keqardhje sepse kishim tre pika thelbësore. Vështirësitë me ekipet e vogla?

“Ata duhet të përgatiten më mirë në një nivel mendor. Ne po luajmë diçka të rëndësishme, ka ende lojëra dhe ka kohë për të përmirësuar këtë aspekt “, përfundoi Zapata .

/GazetaBlic/