Showtime

Zaimina Vasjari uron vajzën për ditën e fëmijëve me një poezi të Naim Frashërit

06/01/2020 12:55
nga:N S

Zaimina Vasjari, ka publikuar fotografi me vajzën e saj, Khloe duke uruar 1 qershorin.

Me një postim në Instagram, këngëtarja e ka uruar fëmijën e saj të parë, shkruan portali GazetaBlic.

Lerini te gjithe te vijne
Te vegjelit prane meje
Ah, mos i beni te qajne
Kurre te mos mallengjehen
Syte ulur te mos mbajne
Dhe te meken e te ndehen
Por te qeshin, te nxitojne
Te bredhin e te gezojne
Te prehen e te kendojne
E kurre te mos mendohen.
Me vjen keq t’u mardhe dora
e faqja bukuroshe
Kur bie e shkreta debore
Dhe kembeza vogeloshe
Me k’ënda t’u mbaj ne duar…. N’ate sy kurre mos shtjere
Lotin e hidhur e te shkrete
Dhe mos e lere te bjere
Po falu ne buzet, gaz
Dhe ne sythit bukurine
E rriti caze nga caze
Duke u dhene urtesine.
Epu jetezen e gjate
Edhe mos i lere kurre
Pa memeze e pa ate
Dhe ne brenge e te semure
s’mund t’i shohe te mallengjyer
a te varfer a te mjere!
Dhe te grisur e te shqyer
kurre, kurre mos i lere!
Falu gjithe miresite
Te rrojen me nder ne jete
te mesojne diturite
Te behen te vertete
Te nderojne memedhene
Vlerat t’ja lartesojen
Mbi gjithe boten ta ngrene
Si lule ta zbukurojne!!
Naim Frasheri
Gezuar 1 Qershorin Princesha ime!, ka shkruar Vasjari.

 

View this post on Instagram

Lerini te gjithe te vijne Te vegjelit prane meje Ah, mos i beni te qajne Kurre te mos mallengjehen Syte ulur te mos mbajne Dhe te meken e te ndehen Por te qeshin, te nxitojne Te bredhin e te gezojne Te prehen e te kendojne E kurre te mos mendohen. Me vjen keq t'u mardhe dora e faqja bukuroshe Kur bie e shkreta debore Dhe kembeza vogeloshe Me k'ënda t'u mbaj ne duar…. N'ate sy kurre mos shtjere Lotin e hidhur e te shkrete Dhe mos e lere te bjere Po falu ne buzet, gaz Dhe ne sythit bukurine E rriti caze nga caze Duke u dhene urtesine. Epu jetezen e gjate Edhe mos i lere kurre Pa memeze e pa ate Dhe ne brenge e te semure s'mund t'i shohe te mallengjyer a te varfer a te mjere! Dhe te grisur e te shqyer kurre, kurre mos i lere! Falu gjithe miresite Te rrojen me nder ne jete te mesojne diturite Te behen te vertete Te nderojne memedhene Vlerat t'ja lartesojen Mbi gjithe boten ta ngrene Si lule ta zbukurojne!! Naim Frasheri Gezuar 1 Qershorin Princesha ime!

A post shared by ᴢᴀɪᴍɪɴᴀ ᴠᴀsᴊᴀʀɪ (@zaimina_vasjari) on

 

06/30/2020 13:55

Një femër perfekte si Zaimina Vasjari!