Sporti

Ylli i Realit përfundon në Liverpool

04/17/2018 13:57
nga:Y.K

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e ka dhënë dritën e gjelbër për ta shitur njërin prej mesfushorëve të skuadrës në Liverpool, sipas Don Balon.

Bëhet fjalë për Dani Ceballos, i cili nuk ka mundur të lërë mbresa në sezonin e tij të parë me gjigantin spanjoll, transmeton Gazeta Express.

Mesfushori 21-vjeçar ka vuajtur nga mungesa e mundësive për të luajtur për Madridin dhe Jurgen Klopp është shumë i interesuar t’i ofrojë një vend në skuadrën e tij përfaqësuesit të ekipit kombëtar U-21 të Spanjës.

Perez, megjithatë, do ta miratojë largimin e tij vetëm nëse në marrëveshje përfshihet një klauzolë që ia lejon Madridi riblerjen e tij.