Sporti

Ylli i Liverpoolit që mund të largohet në fund të sezonit

04/15/2019 10:41
nga:Lorik J

Daniel Sturridge do t’i jape fund këtë verë aventurës së tij te Liverpooli, që ka zgjatur pothuajse 6 vjet.

Sulmuesi 29-vjeçar, që shpesh ka patur probleme fizike, kërkon një eksperiencë të re, por me një trajner që ka punuar më parë, Steven Rodgers.

Ky i fundit e konsideron Sturridge si përforcimin ideal për sulmin e Leicester City-t, teksa një operacion i tillë është i favorshëm për “Dhelprat”, pasi lojtari është në fund të kontratës me Liverpoolit dhe do të largohet me parametër zero.

SS