Sporti

Ylli i Barcelonës shumë afër transferimit në Premierligë

01/09/2018 19:09
nga:Lorik J

Barcelona mund të mbetet pa njërin nga futbollistët më të mirë në skuadër.

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic mund të largohet nga katalunasit në afatin kalimtar të janarit, shkruan GazetaBlic.

Liverpool dhe Arsenal kanë shpehur interesim për mesfushorin kroat.

Rakitic ka startuar në të 18 takimet e Barçës në La Liga dhe ka dhuruar tre asiste.

Arsenalit mund t’i largohet Ozil, kurse Liverpoolit tashmë veçse iu ka larguar Coutinho drejtë Barcelonës.

Sipas mediave britanike, dy skuadrat janë në ‘luftë’ për shërbimet e kroatit për të zëvendësuar largimet nga klubet përkatëse./GazetaBlic/

 

09/28/2020 20:40

Liverpool – Arsenal, formacionet zyrtare