Sporti

Ylli i Barcelonës lëndohet pak para super ndeshjes me Chelsea

03/12/2018 16:47
nga:Lorik J

Sergi Roberto ka një problem të vogël pak para duelit të Ligës së Kampionëve kundër Chelseat.

Lojtari katalanas nuk mori pjesë në stërvitjet e të hënës, pasi mori një goditje gjatë ndeshjes të së shtunës ndaj Malaga në La Liga, shkruan GazetaBlic

Mbrojtësi i djathtë nuk mund të shihet në asnjë nga videot në stërvitje, gjë që konfirmon mungesën e tij, e cila ishte spekuluar më parë.

Pavarësisht nga kjo, Barça beson se Sergi Roberto do të jetë i disponueshëm për lojë të mërkurën, edhe pse ai nuk mund të jetë në 100% e tij më të mirë.

Ndeshja e parë mes Barcelonës dhe Chelsea u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1./GazetaBlic/

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona