Sporti

Feronikeli triumfon ndaj Trepçës ’89, Klodian Duro frymon lirshëm!

11/29/2020 14:57
nga:Mergim Rreci

Feronikeli ka shaënuar fitore me shumë vlerë në Superligë.

Të drejtuarit e Klodian Duros shënuan fitore me rezultat 2 me 0, shkruan GazetaBlic.

Ardhja e re e sulmit, Simonovski shënoi njëherë dhe Adem Maliqi njëherëa tjetër në ndeshjen e ditës së sotme.

Kjo fitore ëshë në kohën e duhur, sidomos për atmosferën e brendshme brenda klubit nga Drenasi.

Në bazë të rezultateave momentale, Feronikeli rendiet në pozitën e 5-të me 19 pikëa, kurse Trepça ’89 zbret në të 8-tën me 17 pikë.