Sporti

Xherdan Shaqiri ka një urim special për Vedat Muriqin

09/15/2020 21:16
nga:M K

Vazhdon të mbetet një nga emrat më të komentuar të ditës.

Fjala është për transferimin e Vedat Muriqit në Lazio, përcjell GazetaBlic.

Shumë futbollistë të Kosovës ia uron kalimin në Itali dhe aventurën e re në karrierë.

Dhe, nuk kishte si të mungonte urimi i Xherdan Shaqirit.

Gjilanasi i ka shkruar në “Instagram” dhe në gjuhën italiane: ““in bocca al lupo vedoo”, që në shqip do të thotë: ‘Fat i mirë Vedo’.

/GazetaBlic/

09/22/2020 14:38

Doli pozitiv me Covid-19, mësohet kur do t’i kthehet fushave të blerta Muriqi