Sporti

Xavi ‘bombardon’ me deklaratën e tij për Real Madridin

01/10/2018 09:53
nga:Lorik J

Ish mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur për Real Madridin.

Spanjolli ka theksuar se Real Madrid nuk luan futboll të bukur që nga koha e Jose Mourinhos.

Real Madrid nuk po kalon një formë të mirë këtë edicion edhe është 16 pikë largë liderit, Barcelona.

“Madridi nuk luan bukur. Në ‘Bernabeu’ e shohin si të arsyeshme nëse një mbrojtës e hedh topin në tribuna. Kjo është kultura e tyre. Por, në ‘Camp Nou’, nëse e godet topin drejt tribunave, murmuritjet janë shumë të zëshme; është diçka negative. Dhe kjo që prej kohës së Johan Cruyff”, tha Xavi.

12/09/2018 15:23

Formacionet zyrtare: Huesca-Real Madrid