Sporti

Wolfsburg e AZ Alkmaar sigurojnë kualifikimin, Roma shënon fitore të madhe në Turqi

11/28/2019 20:58
nga:M K

Janë mbyllur para pak çastesh duelet e orës 19:05 në Europa Ligë.

Befasi nuk pati, por rikthime në rezultat po, sidomos në Holandë, aty ku AZ Alkmaar nga disavantazhi prej dy golash u rikthye për të barazuar ndaj Partizanit, me ç’rast edhe siguroi matematikisht kalimin tutje, shkruan GazetaBlic.

Roma me fitoren prej 0-3 si mysafire e Basaksehir ka rihapur çështjen, duke u pozicionuar në vendin e dytë, me një pikë më shumë se kundërshtari i sotëm.

Më poshtë rezultatet komplete të ndeshjeve të para të mbrëmjes, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në ato nga ora 21:00.

/GazetaBlic/

03/12/2020 13:30

UEFA pezullon Europa Ligën dhe Ligën e Kampionëve?!