Sporti

Wilshere përfundon në La Liga

12/08/2017 20:19
nga:A. R.

Skuadra spanjolle po mundohet ta bindë mesfushorin anglez të kalojë në radhët e veta, pasi kontrata e tij skadon në fund të edicionit

Real Betis është duke u bërë gati të transferojë mesfushorin e Arsenal, Jack Wilshere.

Wilshere është një nga disa futbollistë të Topcinjve kontratat e të cilëve skadojnë në fund të këtij edicioni.

Dhe me negociatat për marrëveshje të re ende në fillim, skuadra spanjolle po mundohet ta bindë të kalojë në La Liga.