Lajme

William Walker takon presidentin Thaçi

01/19/2020 11:31
nga:B. D

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot po pret në takim ish-shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker.

Ai tashmë është duke pirë kafe me Thaçin.

Walker po qëndron në Kosovë në shënimin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut.

 

02/20/2020 12:30

Thaçi: Selman Vojvoda ra heroikisht në istikamet paqësore kundër policisë dhe ushtrisë serbe