Sporti

Werderi “shkatërrohet” nga Frankfurti!

06/03/2020 22:27
nga:Lorik J

Skuadra e Werder Bremenit është shkatërruar nga Frankfurti.

Frankfurti ka fituar derbin e mbijetesës – duke e shkatërruar Werderin me rezultatin e thellë 0:3, raporton GazetaBlic.

Pjesa e parë e takimit ka përfunduar me rezultatin 0-0, ndërsa pjesa e dytë ishte “fatale” për ekipin e Milot Rashicës.

Andre Silva realizoi golin e parë në minutën e 61’të – ndërsa Islanker realizoi në minutën e 81’të dhe 90’të vulosi fitoren e skuadrës së tij.

Werder Bremeni ndodhet në vendin e parafundit me 25 pikë – kurse Frankfurti në vendin e 11’të me 35 pikë.

/GazetaBlic/