Sporti

Watford – Arsenal, kjo është nota e Granit Xhakës

09/15/2019 19:40
nga:Lorik J

Arsenal dhe Watford kanë luajtur baraz me rezultatin 2-2, për t’i ndarë pikët, raporton GazetaBlic.

Arsenali shkoi në pushim me dy gola epërsi, pasi Aubameyang shënoi dy herë brenda 45 minutave.

Ndërkaq në pjesën e dytë – Watford ka shënuar dy herë për të barazuar shifrat.

Cleverley ka shënuar në minutën e 52’të të sfidës – kurse në minutën e 80’të, Perreyra realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Granit Xhaka luajti për 90 minuta në këtë duel dhe ishte kapiten i ‘Topçinjëve’.

Ai u vlerësua me notën 7.0.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Deulofeu, kurse dështimi i takimit ishte Sokratis.

Ja notat e të gjithëve: