VV thotë se i mori 75, por ja sa vota mori Konjufca në momentin kur u zgjodh kryetar i Kuvendit!

Lëvizja “Vetëvendosje” dhe kryetari i saj, Albin Kurti nuk po tregohen të sinqertë sa i përket votave që mori Glauk Konjufca në zgjedhjen për kryetar të Kuvendit. Në letrën e fundit, të nënshkruar nga Kurti, dërguar Lidhjes Demokratike të Kosovës, VV-ja ka theksuar se kandidati i tyre mori 75 vota. “Në mbledhjen konstituive të Kuvendit … Continue reading VV thotë se i mori 75, por ja sa vota mori Konjufca në momentin kur u zgjodh kryetar i Kuvendit!