LAJMI I FUNDIT: VV e LDK pajtohen për bashkëqeverisje

Lëvizja Vetëvendosje si subjekti fitues i zgjedhjeve të 6 tetorit, bazuar në rezultatin preliminar të KQZ-së, ka arritur pajtushëmri me Lidhjen Demokratike të Kosovës, si partia e dytë për nga numri i votave për të qeverisur së bashku. Këtë e kanë konfirmuar dy të nominuarit për Kryeministër Vjosa Osmani nga LDK-ja dhe Albin Kurti nga … Continue reading LAJMI I FUNDIT: VV e LDK pajtohen për bashkëqeverisje