Lajme

Vulin “kërcënon” ushtrinë e Kosovës

03/13/2018 19:58
nga:Q F

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin nuk po ndalet së marruri me shtetin e Kosovës.

Ai kësaj radhe ka folur rreth ushtrisë.

Vulin ka deklaruar sot se në Kosovë mund të ekzistojë vetëm një forcë e armatosur dhe ajo është KFOR-i.

Sipas tij, vetëm kjo është e pranueshme nga Serbia

Ai këto i thatë gjatë një konference për media, ku komentoi deklaratat e zyrtarit amerikan, Wes Michel, i cili gjatë vizitës së tij dje në Prishtinë tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin formimin e Ushtrisë së Kosovës.

03/27/2019 00:00

Selmanaj ia kujton Thaçit aferën ‘Pronto’