Lajme

Vozitje e çmendur, shqiptari arrin shpejtësinë 236 km në orë në autostradë

01/28/2018 13:03
nga:M H

Policia rrugore e Tiranës ka ndaluar mbrëmjen e djeshme një të ri i cili po ecte me një shpejtësi prej 236 km në orë.

Ka qenë vetë policia që ka publikuar videon duke dhënë edhe një mesazh për të parandaluar raste të tilla që mund të përfundojnë edhe tragjikisht.

 

Njoftimi i plotë

 

Ne autostraden Durres-Tirane perballe QTU. Me Policine Rrugore te Tiranes. Me Radar per te parandaluar shpejtesine si burim kryesor i aksidentit. Per te evidentuar e ndeshkuar ata qe qarkullojne me shpejtesi mbi limetet e lejuara.

K.Ll, 31 vjeçari me 236 km/ore. Kjo eshte e pa pranueshme e frikshme, rrezik i madh per jeten e tij dhe te perdorueseve te rruges.

Ne autostraden Durres-Tirane perballe QTU.Me Policine Rrugore te Tiranes.Me Radar per te parandaluar shpejtesine si burim kryesor i aksidentit. Per te evidentuar e ndeshkuar ata qe qarkullojne me shpejtesi mbi limetet e lejuara.K.Ll, 31 vjeçari me 236 km/ore. Kjo eshte e pa pranueshme e frikshme, rrezik i madh per jeten e tij dhe te perdorueseve te rruges.Drejtues mjeti, gjithmone kujto: Drejtoj makinen me ngadale per te jetuar me gjate.Shpejtesia vret. #respektorregullateqarkullimitrugor

Publié par Policia e Shtetit sur samedi 27 Janvier 2018

02/19/2019 16:49

Paga minimale lë qytetarët në pragun e varfërisë