Lajme

Voton Valdete Daka (FOTO)

11/19/2017 07:17
nga:A. R.

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka sapo ka votuar në Fakultetin Teknik në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Daka uroi zgjedhje të lira dhe demokratike njëjtë si herën e kaluar.

Ajo shpreson se ky raund i zgjedhjeve lokale të kalojë pa probleme.

Ani pse këto zgjedhje janë të tretat të organizuara brenda këtij viti, Daka tha se ka qenë sfiduese megjithatë KQZ është përgatitur me kohë për secilat zgjedhje dhe nuk ka pasur probleme, njofton Klan Kosova

01/22/2020 14:20

KQZ-ja pranon raportin përfundimtar të vëzhguesve të BE-së për zgjedhjet e 6 tetorit