Lajme

Vjen paralajmërimi nga Marko Gjuriq

02/10/2018 17:25
nga:Gazeta Blic

Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar se do të dyfishohet lufta dhe mbështetja e Serbisë për serbët në Kosovë.

Gjuriq shtoi se projekte të mëdha dhe të rëndësishme për serbët në Kosovë do të realizohen këtë vit.

“Në vitin 2018 do të dyfishojmë ndihmën, mbështetjen dhe luftën për popullin tonë në Kosovë, në mënyrë që serbët të mbijetojnë në krahinë”, deklaroi Gjuriq në një konferencë shtypi.

11/19/2018 22:49

Dimri sapo ka filluar, këto janë temperaturat për nesër