Lajme

Vjen lajmi i mirë: Fundi i prillit, fillimi i majit do e gjejë Shqipërinë të “çliruar” nga covid19

04/08/2020 23:51
nga:Gazeta Blic

Doktori i njohur Pëllumb Pipero tha në Open se tashmë ka kaluar gjysma e parë e së keqes.

‘Situata në Infektim paraqitet komplekse. Ka nga ato pacientë që kanë problematikat e qëndrueshme por besoj se tashmë ka kaluar gjysma e të keqes së parë’- tha Pipero.

A duhen lehtësuar masat?

Besoj se masat tani duhet lehtësuar pak. Por ky vendim i takon qeverisë. Por besoj se fundi i prillit, fillimi i majit do na gjejë me ndonjë rast sporadik infektimi ose me 0 raste të reja infektimi. Prandaj duhet dhe pak durim- tha Pipero.

Drejtoresha e Klinikës Infektive jep lajmin e fundit për të prekurit nga koronavirusi

04/09/2020 19:03

Statistikat në Kosovë: Kjo është grupmosha më e prekur nga koronavirusi