Sporti

Vjen lajmi i fundit para derbit Juventus-Inter

12/06/2018 15:26
nga:M K

Nesër luhet dueli mes dy rivalëve të përjetshëm italianë.

Java e 15-të e Serie A hapet me Derbin e Italisë, ku Juventus e pret Interin në Allianz Stadium, transmeton GazetaBlic.

Për këtë takim, Federata e Futbollit Italian e ka caktuar gjyqtarin Massimiliano Irrati.

Irrati ka qenë gjyqtar në një ndeshje të Interit këtë sezon, atë në udhëtim te Lazio, të cilën zikaltërit e kanë fituar 3-0.

Detyrën në VAR në sfidën e nesërme do ta kryejë Marco Guida.

Ndeshja mes Juves dhe Interit luhet nga ora 20:30.

Ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual sa i përket këtij dueli.

08/24/2019 13:18

Merret vendimi: Kjo do të jetë motoja e LDK-së në zgjedhjet e reja