Lajme

Vjen ‘kërcënimi’ i Ilir Metës: Më 8 dhjetor do të zbres në shesh dhe nuk lëviz që aty

11/25/2019 19:44
nga:Gazeta Blic

Presidenti Ilir Meta shprehet i bindur se në datën 8 dhjetor do të zbresë në shesh dhe nuk do të lëvizë që aty.

Sipas Metës, populli shqiptar në Kushtetutën që ka miratuar me referendum, ka vendosur në Kushtetutë të drejtën e referendumit në nenin 150.

“Kam vendosur pas gjithë përpjekve të mia për të gjetur rrugën e dialogut të kësaj loje që i tmerron shqiptarët ka vendosur të zbresë në shesh dhe nuk do të ikë nga sheshi derisa t’i kthejne popullit shqiptar të drejtën e referendumit, të detyrojë parlamentin të zbatojë këtë referendum. E vetmja rrugë për një të ardhme më të mirë është të ushtroni demorkacinë përndryshe nuk do të ketë më shqiptarë, do të ketë vetëm emnigrantë. Kjo është e vetmja rrugë demokratike transparenet që pas pak vitesh mos ja ndërrojë emrin sic jan ndërruan emrin Qemal Stafa”, u shpreh Meta në një konferencë për shtyp.

03/09/2020 21:29

Koronavirusi, Meta: Duhen fonde që situata të mos dalë jashtë kontrollit