Sporti

Villareal – Real Madrid, notat e lojtarëve

11/21/2020 18:30
nga:M K

Pesë fitore, dy barazime dhe po aq humbje është bilanci i skuadrës së Zidanes në tetë ndeshje të këtij edicioni.

Kampionët aktualë nuk arritën më shumë se një barazim në udhëtim te Villareali, për ta regjistruar kështu edhe ndeshjen e dytë radhazi pa fitore në La Liga, pas humbjes xhiron e kaluar nga Valencia, përcjell GazetaBlic.

Mariano hapi serinë e golave në minutën e dytë, kurse Moreno mbylli këtë listë, saktësisht në minutën e 76′, duke shenjuar kështu shifrat përfundimtare, Villareal 1, Real Madrid 1.

Sajti i statistikave në futboll, “whoscored” tashmë ka dalë edhe me notat e futbollistëve.

/GazetaBlic/

01/23/2021 23:25

Notat e lojtarëve: Alaves – Real Madrid