Sporti

VIDEO – Shqipëria nuk ia del sërish, femrat kuqezi pësojnë humbjen e radhës

10/04/2019 19:58
nga:M K

Kombëtarja e femrave shqiptare që drejtohen nga Sinani kanë humbur edhe ndeshjen e dytë eleminatore Euro 2021.

Në sfidën e sotme ndaj Portugalisë, femra kuqezi janë mundur minimalisht 0-1 nga portugezeve.

Një gabim në mbrojtje në minutën e 15-të bëri që miqtë të kalojnë në avantazh dhe ta ruajnë deri në fund avantazhin.

Shqipëria FEMRA: Rexhepi, Elezaj, Rrahmani, Bajraktari, Gjini, Franja, Morina, Begolli, Krasniqi, Doçi, Maksuti. Trajner: Vioresin Sinani.

Portugalia FEMRA: Teikseira, Borges, Gomes, Rebelo, Markao, Ferreira, Markes, Neto, Norton, Silva, Gomes. Trajner: Fransisko Neto.

Shqipëri (Femra)-Portugali (Femra) 0-1

Kualifikuese Europianit 2021 (Sfida e dytë)

https://streamable.com/lu2pi

08/10/2020 21:35

A e detyroi AAK-ja Armend Zemajn që të tërhiqet nga kërkesa e tij për vetëizolimin pas kthimit nga Shqipëria?! Kjo është deklarata e ministrit të Shëndetësisë!