Sporti

Vidal tha para ndeshjes se Barcelona nuk është si skuadrat e Bundesligës, “shpërthen” sarkazma në rrjetet sociale ndaj tij

08/14/2020 23:55
nga:Mergim Rreci

Komentet e para-ndeshjes së Arturo Vidal se Barcelona nuk është si skuadrat e Bundesligës janë bërë virale pasi Barcelona u mposht me 8-2 nga Bayern Munich në një çerekfinale të pabesueshëm të Champions League sonte.

Duke hyrë në lojë, Vidal minimizoi cilësitë e ish-anës së tij duke theksuar se të Premten ata nuk po luanin kundër një skuadre të Bundesligës, “ata po luajnë kundër ekipit më të mirë në botë”.

Dhe ai është bërë të duket një budalla i plotë pasi pala që ai mendon të jetë më e mira në botë u hodh në mënyrë absolute në Lisbonë, shkruan GazetaBlic.

Bayern, i cili mundi Spurs 7-2 në fazat e grupit, ishte 4-1 në vetëm 31 minuta në lojë me shënimin e golave ​​nga Thomas Muller (2), Ivan Perisic dhe Serge Gnabry.
Dhe ata poshtëruan Blaugrana më tej në gjysmën e dytë ndërsa Joshua Kimmich, Robert Lewandowski dhe mesfushori me huazim Philippe Coutinho (2) u futën në rezultatin për të shkaktuar humbjen më të rëndë evropiane të Barcas nga një shtrirje e gjatë.

Këto janë disa nga talljet që po bëhen më të.