Lajme

Vetëvendosje shpërthen me akuza ndaj Lidhjes Demokratike: Ata janë parti e pazareve, kryesuesi i takon LVV-së

01/27/2020 13:18
nga:Gazeta Blic

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren ka drejtuar akuza ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Është Faruk Dakaj nga Vetëvendosje ai i cili ka shkruar në profilin e tij në Facebook se posti i kryesuesit të Kuvendit Komunal u takon atyre e jo LDK_së, shkruan Gazeta Blic.

Sikurse edhe dihet, pas zgjedhjes së Artan Abrashit si deputet, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka mbetur pa kryesues.

Dakaj në reagimin e tij, ndër të tjera ka shkruar se LDK në Prizren është parti e pazareve, por jo e partneritetit.

Në vazhdim e gjeni reagimin e plotë:

LDK në Prizren është parti e pazareve, por jo e partneritetit. (Dhelpër)

Për LDK-në interesi i qytetarit vjen i fundit, sa për PDK-në dihet moti.

Kryesuesi i takon Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe do të bëhet.

Ndryshe, dy partitë në fjalë, pra VV e LDK janë në koalicion në Prizren, derisa janë në negociata për bashkëqeverisje edhe në nivel vendi.

LDK-ja s’lëshon pe nga pozita e kryeparlamentarit, refuzohet oferta e VV-së

04/14/2020 18:47

EKSKLUZIVE: Këta janë anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm që votuan kundër kaolicionit me AAK dhe Nisma (EMRAT)