Lajme

‘Vetëvendosje’ ‘godet’ AAK-në, ia merr një anëtarë të rëndësishëm (FOTO)

05/17/2017 18:28
nga:M H

Ish-kryetari i Komunës së Pejës, Ali Lajçi pritet që brenda pak orësh ta zyrtarizojë kalimin e tij në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar vetë Lajçi në një prononcim për Telegrafin.

“Po jemi në biseda jemi shumë afër. Brenda pak orësh do të jetë zyrtare”, ka thënë Lajçi. Ali Lajçi ka qenë kandidat për deputet i AAK-së në zgjedhjet e fundit.

Lajçi ishte edhe anëtar i komisionit qeveritar për caktimin e vijës kufitare me Malin e Zi.

Ai kohët e fundit ka qenë kundërshtues i madh i versionit qeveritar për demarkacionin me Malin e zi.

06/19/2018 15:09

Tryeza e ftuar nga PSD, VV dhe LDK s’pajtohen me temën