Vetëvendosje e LDK prishin koalicionin në Prizren

LVV dhe LDK kanë prishur koalicionin në Prizren. Kjo ndodhi pak pasi PDK- e mori kryesinë e Kuvendit komunal të Prizrenit. Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka njoftoi për prishjen e koalicionit me LDK’në. Me 17 vota pro, Sulltan Badalli i PDK’së, në seancën e sotme të jashtëzakonshme, është zgjedhur për kryesues të Kuvendit Komunal të … Continue reading Vetëvendosje e LDK prishin koalicionin në Prizren