Sporti

“Vetëm Ramos më i mirë se Bonucci”

07/17/2017 21:13
nga:Gazeta Blic

Massimiliano Maribelli ka lavdëruar qendërmbrojtësin italian, Leonardo Bonucci.

Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Allegri ka thënë se përforcimi i ri i skuadrës së tij Leonardo Bonucci është mbrojtësi i dytë më i mirë në botë.

Ai tha se mbrojtësi më i mirë në botë është kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos.

“Përveç Ramosit, Bonucci është qendërmbrojtësi më i mirë në botë për teknikë dhe karakter. Viteve të fundit ai ka mësuar të jetë një fitues”, tha Maribell.

06/15/2018 19:49

“Kurrë nuk do të bëhesha trajner i Barcelonës apo Interit”