Lajme

Veseli uron veteranët e UÇK-së në Ditën e Veteranit

12/30/2019 16:44
nga:B. D

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka uruar gjithë veteranët e UÇK-së në Ditën e Veteranit, shkruan GazetaBlic.

Ai përmes një shkrimi në Facebook ka nderuar veteranët dhe gjithë ata që dhanë çdo gjë për çlirimin e Kosovës që tashmë është e lirë.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

Urimet më të përzemërta për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në Ditën e Veteranit, e cila simbolizon sakrificat për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Nderim i përjetshëm për të gjithë ata që dhanë çdo gjë për çlirimin dhe shtetin sovran që gëzojmë sot.

Urimet më të përzemërta për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në Ditën e Veteranit, e cila simbolizon…

Publiée par Kadri Veseli sur Lundi 30 décembre 2019

07/16/2018 15:46

Ferizaj shënoi Ditën e Veteranit të UÇK-së