Lajme

Veseli takon presidentin e Sllovenisë

02/13/2018 09:51
nga:M H

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Pas këtij takimi, nuk ka pasur deklarata për media.

Në ndërkohë, presidenti slloven do t’i adresohet deputetëve në një seancë solemne të Kuvendit të Kosovës.

Pahor një ditë më parë pas takimit që pati me homologun e tij, Hashim Thaçi tha se Kosova duhet ta ratifikojë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi dhe të zbatojë marrëveshjet e arritura në Bruksel.

Kreu i shtetit slloven sot do të takojë edhe kryeministrin, Ramush Haradinaj. As në këtë takim nuk do të ketë deklarime për media.

11/14/2018 17:00

Përplasen ashpër Ramush Haradinaj e Hashim Thaçi: Mësoni se çka ndodhi mbrëmë në shtëpinë e Behgjet Pacollit!