Lajme

Veseli sot intervistohet nga Specialja

12/10/2019 07:22
nga:B. D

Kryetari i Partisë Demokratike, Kadri Veseli sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё Kosovës lidhur me luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Paraqitja e Veselit para Speciales paraparë për datën 4 dhjetor, por për shkaqe teknike është shtyrë deri sot.

Kreu i PDK-së u nis gjatë mesditës të së hënës për në Hagë dhe tha se ky është një moment ndërkombëtarë për të rikonfirmuar pastërtinë e luftës së popullit të Kosovës.

05/06/2020 00:18

Shkelzen Gashi për Albin Kurtin: E pata sugjeruar që nuk është mirë të dalë kundër Gjykatës Speciale