Lajme

Veseli: PDK-ja është opozitë, nuk pranojmë ftesa për koalicion nga askush!

04/22/2020 17:01
nga:N.K

Në takimin e thirrur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po merr pjesë edhe lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shkruan GazetaBlic.

Në pyetjen e presidentit nëse liderët duan qeveri të re apo zgjedhje të reja, Veseli tha se PDK-ja do të mbetet opozitë dhe nuk do të pranojë ftesa për koalicion nga askush.

“Nëse duam zgjedhje të jashtëzakonshme, nuk është e mundshme, por nëse duam që ta lëmë këtë qeveri të veprojë, nuk mundemi pasi ka bërë gjëra jo kushtetuese. PDK do të jetë opozitë nuk pranon ftesa nga të cilët kanë shkuar as nuk do të pranojë ftesa nga këta të cilët do të vijnë”.

Presidenti Thaçi në takim me partitë politike

Presidenti Thaçi në takim me partitë politike

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 22 avril 2020

Thaçi në takim me liderët e partive: Doni qeveri të re apo zgjedhje të reja?!

Mustafa në takimin me Thaçin: Nuk jemi për zgjedhje të reja, qeveria e re të formohet sa më shpejtë!

09/29/2020 12:38

Arrestimet nga Gjykata Speciale, kjo është përgjigja e Kadri Veselit