Lajme

Veseli – Kurtit: Ky njeri paraqet rrezik të madh për Kosovën

03/02/2020 13:22
nga:N.K

Po vazhdon debati në sencën e jashtëzakonshme për heqjen e taksës.

Kësaj radhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i është drejtuar Kurtit, duke i thënë se ai është i rrezikshëm për Kosovën dhe të ardhmen e saj, dhe se ai nuk është nënpunës i doganave.

“Unë do ta konsideroja më shumë se serioze dhe dicka që ky njeri paraqet rrezik për Kosovën dhe sovranitetin dhe të ardhmen e vendit tonë, a floën morë gjëra si me folë për federatën jufgosllvae pas 17 shkurtit 20098, kryeministër kanë ndrru senet, duhesh me u sjellë si kryeministër I shtetit të pavarur, jo vetëm ty po askujt nuk ja u mohoj patriotizimin, po nuk mundësh me u sjellë si nënpunës doganorë kryeministër.”

“Ti nuk je nënpunës I doganave, ti I ke rrotullu kamionat dhe e ke marrë klubin e prodhuesve dhe I ke kthy ata që të thonë se kjo që po bon ti është në rregull”, tha Veseli.

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Publiée par GazetaBlic sur Lundi 2 mars 2020

Kurti: Hashim Thaçi nuk ka autorizim të nënshkruaj marrëveshje me Serbinë

Kurti i shkruan letër Trumpit dhe Popmepot: Qeveria ime nuk e heq plotësisht taksën 100% ndaj Serbisë

07/06/2020 20:31

Në ditëlindjen e Violetës, Veseli tregon se janë njohur në ditët e para të luftës