Lajme

Veseli: Klina do ta vazhdojë historinë e suksesit me PDK-në

11/13/2017 17:25
nga:M H

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se klinasit më 22 tetor e kanë zgjedhur kryetarin e tyre dhe do ta vazhdojnë modelin e qeverisjes së mirë me Sokol Bashotën, sepse vendimi për ta mbështetur atë është vendim për ta fuqizuar Klinën, për ta zhvilluar dhe për ta bërë të sigurt ecjen përpara të saj.

“Sokoli veçohet për forcën e tij të unitetit e bashkëpunimit dhe Klina do ta vazhdojë historinë e suksesit me Partinë Demokratike të Kosovës”, ka shkruar ai në facebook.

10/22/2018 08:13

PDK sot hap Konventën zgjedhore